02-01-2010 'Just another Nationality' verkozen tot winnaar VN-filmfestival

Jane Johannes en Vera Klandermans studeerden in juli 2009 aan de Hogeschool van Amsterdam af met een interactieve documentaire. 'Just Another Nationality', gaat over de 177 nationaliteiten van Amsterdam. Iedereen mag deelnemen aan de discussie via social networks als facebook, hyves en twitter.

In de pilot zijn zes mensen geïnterviewd. Het deze portretten zijn de diversiteit en de multiculturele samenleving van Amsterdam naar voren gebracht. In september 2009 organiseerde UN Alliance of Civilizations and the International Organization for Migration een filmwedstrijd.
De documentaire zal vanaf begin 2010 op migratie festivals in Barcelona en Parijs worden getoond en toegelicht door de makers. Ook wordt de video op verschillende festivals wereldwijd uitgezonden.

De website: www.justanothernationality.com geeft een beeld van de inzending; Just another Nationality is hier in preview te zien.